You are here:

Slapukų politika

Naudojame slapukus ir panašias technologijas, pvz., žymėjimą, kad mūsų interneto svetainės (įskaitant ir mobilias interneto svetaines) veiktų geriau ir kad atskirtumėme Jus nuo kitų naudotojų. Slapukai – tai nedideli tekstiniai failai, išsaugomi Jūsų kompiuteryje, išmaniajame telefone ar kitame IT įrenginyje kai apsilankote mūsų interneto svetainėse. Slapukai leidžia atpažinti jūsų kompiuterį ir IP adresą bei rinkti informaciją apie lankomus puslapius ir naudojamas funkcijas. 

1. Slapukų rūšys


Naudojame šiuos slapukus: 

Griežtai būtinus slapukus. Tai slapukai, reikalingi mūsų paslaugoms teikti. Jie apima, pavyzdžiui, slapukus, leidžiančius prisijungti prie saugių mūsų paslaugų sričių.

Funkcionalumo slapukai. Naudojami Jums atpažinti, kai grįžtate į mūsų paslaugas. Jie leidžia suasmeninti Jums teikiama turinį, pasveikinti jus vardu ir prisiminti jūsų parinktis (pvz., Jūsų pasirinktą kalbą ar regioną). Šių slapukų renkama informacija gali būti anonimizuota ir slapukai negali stebėti Jūsų naršymo veiklos kitose interneto svetainėse. 

Analitikos ir našumo slapukai. Šie slapukai renka informaciją apie tai, kaip žmonės naudojasi mūsų paslaugomis. Pvz., naudojame „Google Analytics“, kad suprastumėme, iš kur klientai atvyksta į mūsų interneto svetaines, kaip jose naršo arba kaip jas naudoja ir galėtumėme tobulinti mūsų svetainių ir programų veikimą, pvz., užtikrindami, kad naudotojai lengvai rastų tai, ko ieško. Šiuose slapukuose saugomi duomenys niekada nerodo asmens duomenų, iš kurių galima nustatyti jūsų asmens tapatybę.

Trečiųjų šalių slapukai. Šiuos slapukus naudoja mūsų verslo partneriai ir paslaugų teikėjai anksčiau nurodytais tikslais.

2. Informacija apie slapukus ir panašias mūsų interneto svetainėje naudojamas technologijas

a. Mūsų slapukai

Slapukai sudaro mūsų turinio valdymo sistemą (kurią teikia trečiųjų šalių paslaugų teikėjai) ir leidžia tinklapiuose pateikti nuoseklią informaciją, atsižvelgiant į jūsų parinktis ir veiklą interneto svetainėje, pvz., kalbos nuostatas. Šio slapuko surinkta informacija bus saugoma naršyklės sesijos metu Jūsų kompiuterio atmintyje. 

b. Google

Įvairiems tikslams naudojame slapukus ir panašias „Google“ Inc. (toliau – „Google“) teikiamas technologijas.

Daugiau informacijos apie „Google“ atliekamą asmens duomenų tvarkymą skaitykite „Google“ privatumo politikoje.

„Google Analytics“

Naudojame „Google Analytics“ – „Google“ teikiamą interneto analizės paslaugą. Slapuko sugeneruota informacija apie jūsų naudojimąsi interneto svetaine (įskaitant jūsų IP adresą) yra siunčiama į „Google“ serverį JAV ir ten saugoma. „Google“ naudos šią informaciją mūsų vardu tam, kad įvertintų Jūsų naudojimąsi interneto svetaine, parengtų veiklos joje ataskaitas interneto svetainės operatoriams ir interneto svetainės teikėjui teiktų kitas paslaugas, susijusias su svetainės veikla ir interneto naudojimu. „Google“ nesusies Jūsų IP adreso su kitais „Google“ turimais duomenimis.

Atkreipkite dėmesį, kad išplėtėme „Google Analytics“ programos kodą Vokietijos interneto svetainėje, įtraukdami funkciją „gat._anonymizeip ()“, kad „Google“ sutrumpintų ir anonimizuotų paskutinį IP adreso oktetą Europos Sąjungos valstybėms narėms bei kitoms Europos ekonominės erdvės susitarimo šalims. Tik išimtiniais atvejais „Google“ serveriams JAV siunčiamas ir ten sutrumpinamas visas IP adresas. 


Galite neleisti „Google“ rinkti ir naudoti duomenų (slapukų ir IP adreso) parsisiųsdami ir įdiegdami interneto naršyklės papildinį per šią nuorodą (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=de). Taip pat galite atsisakyti slapukų naudojimo pasirinkdami atitinkamas interneto naršyklės nuostatas. Tačiau atminkite, kad tokiu atveju galite prarasti galimybę naudotis interneto svetainės visišku funkcionalumu. 


Sudarėme sutartį su „Google“ dėl duomenų tvarkymo užsakomųjų paslaugų, o naudodami „Google Analytics“, įgyvendiname griežtus Vokietijos duomenų apsaugos institucijų taikomus reikalavimus.


Daugiau informacijos apie „Google Analytics“ rasite http://www.google.com/analytics/terms/de.html ir http://www.google.com/intl/de/analytics/privacyoverview.

„Google reCAPTCHA“

Saugumo tikslais, ypač norėdami apsaugoti interneto svetainę nuo piktnaudžiavimo automatiniais paieškos robotais ir šlamštu, naudojame „reCAPTCHA“ paslaugą. „reCAPTCHA“ vertina, ar mūsų svetainėje, pvz., mūsų kontaktinėje formoje, pateikiami duomenys pateikti žmogaus ar automatizuotos programos. Šiuo tikslu „reCAPTCHA“ automatiškai įvertina įvairią informaciją (pvz., IP adresą, naudotojo buvimo svetainėje laiką arba naudotojo judesius pelyte). 

Daugiau informacijos apie „Google reCAPTCHA“ galite rasti adresu https://www.google.com/recaptcha/intro/android.html.

„Google Web Fonts“

„Google Web Fonts“ naudojame tam, kad užtikrintume vienodą šriftų rodymą. Atidarius mūsų interneto svetainę, Jūsų naršyklė įkelia reikiamus žiniatinklio šriftus į naršyklės talpyklą, kad tekstai ir šriftai būtų rodomi teisingai. Tam naršyklė užmezga ryšį su „Google“ serveriais ir persiunčia Jūsų IP adresą. 

„Google Maps“

„Google Maps“ paslaugą naudojame tam, kad Jums būtų lengviau surasti mūsų interneto svetainėje pateiktas vietas ir adresus. Norėdami naudotis „Google Maps“, turime tvarkyti Jūsų IP adresą, kuris paprastai siunčiamas į „Google“ serverį JAV ir ten saugomas.

c. „Vimeo“

Mūsų interneto svetainėje naudojamos „Vimeo“ vaizdo įrašų portalo funkcijos. Šią paslaugą teikia „Vimeo“ Inc., 555 West 18th Street, New York, New York 10011, JAV.

Apsilankius mūsų tinklapyje, kuriame yra „Vimeo“ įskiepis, Jūsų informacija perduodama „Vimeo“ serveriams JAV. „Vimeo“ serveris informuojamas kuriame mūsų tinklapyje apsilankėte. „Vimeo“ taip pat gauna jūsų IP adresą. Duomenys siunčiami net, jei nesate prisijungę prie „Vimeo“ lankydamiesi mūsų interneto svetainėje arba neturite „Vimeo“ paskyros. Informacija perduodama „Vimeo“ serveriui JAV ir ten saugoma.

Daugiau informacijos apie „Vimeo“ galite rasti adresu https://vimeo.com/privacy.

d. „Addthis“

Naudojame „Addthis“ Inc. teikiamą „AddThis“ paslaugą, kuri leidžia mūsų interneto svetainės lankytojams naudotis socialinės žiniasklaidos funkcijomis, pvz. dalintis tinklapiais su kitais, juos siųsti arba rekomenduoti. 

Daugiau informacijos apie „Addthis“ rasite http://www.addthis.com/privacy/privacy-policy#publisher-visitors.

e. „YouTube“

Kai kuriuose mūsų tinklapiuose įterpti „YouTube“ vaizdo įrašai (teikiami „YouTube“ LLC). Lankantis šiuose tinklapiuose, užmezgamas ryšys su „YouTube“. Paspaudus vaizdo įrašą, pradedami tolimesni duomenų tvarkymo procesai. Dėl techninių priežasčių Jūsų IP adresas perduodamas „YouTube“, kai lankotės puslapiuose, kuriuose yra „YouTube“ vaizdo įrašai. Jei lankydamiesi mūsų interneto svetainėje, esate prisijungę prie „YouTube“ ir paspaudžiate svetainėje esantį „YouTube“ mygtuką, „YouTube“ gali rekomenduoti Jums turinį pagal ankstesnius Jūsų paspaudimus.

Daugiau informacijos apie „YouTube“ rasite.

f. „Facebook“

Naudojame „Facebook“ Inc. siūlomą paslaugą „Facebook“, kad nustatytumėme prie „Facebook“ prisijungusių naudotojų tapatybę ir galėtumėme dalytis turiniu „Facebook“. Ši funkcija asmens Jūsų duomenis tvarko tik jei lankydamiesi mūsų interneto svetainėje, esate prisijungę prie „Facebook“ ir paspaudžiate svetainėje esantį „Facebook“ mygtuką.

Daugiau informacijos apie „Facebook“ rasite.

g. „LinkedIn“

Naudojame „LinkedIn Corp.“ siūlomą paslaugą „LinkedIn“, kad sudarytume galimybę naudotis „sekti“ ir „dalintis“ funkcijomis „LinkedIn“ interneto svetainėje. Ši funkcija asmens Jūsų duomenis tvarko tik jei lankydamiesi mūsų interneto svetainėje esate prisijungę prie „LinkedIn“ ir paspaudžiate svetainėje esantį „LinkedIn“ mygtuką.

Daugiau informacijos apie „LinkedIn“ rasite.

h. „Pinterest“

Naudojame „Pinterest“ Inc. siūlomą paslaugą „Pinterest“, kad nustatytumėme prie „Pinterest“ prisijungusių naudotojų tapatybę ir galėtumėme rinkti, organizuoti ir dalintis turiniu „Pinterest“. Ši funkcija asmens Jūsų duomenis tvarko tik jei lankydamiesi mūsų interneto svetainėje, esate prisijungę prie „Pinterest“ ir paspaudžiate svetainėje esantį „Pinterest“ mygtuką.

Daugiau informacijos apie „Pinterest“ rasite.

i. „Instagram“

Naudojame „Instagram“ LLC siūlomą paslaugą „Instagram“, kad nustatytumėme prie „Instagram“ prisijungusių naudotojų tapatybę ir galėtumėme dalintis nuotraukomis „Instagram“. Ši funkcija asmens Jūsų duomenis tvarko tik jei lankydamiesi mūsų interneto svetainėje, esate prisijungę prie „Instagram“ ir paspaudžiate svetainėje esantį „Instagram“ mygtuką.

Daugiau informacijos apie „Instagram“ rasite.

3. Kaip išjungti slapukus?

Slapukus galite išjungti pagal žemiau konkretiems slapukams pateiktas instrukcijas. Daugiau informacijos rasite atitinkamame skirsnyje. Slapukus taip pat galite išjungti pakeisdami interneto naršyklės nuostatas. Nusprendę išjungti slapukus savo įrenginyje, turėsite lygiai tokią pat prieigą prie „Nordic Sugar“ interneto svetainės, kaip ir tuo atveju, jei slapukai būtų įjungti; vienintelis skirtumas – „Nordic Sugar“ gaus ne tokius tikslius naudojimo duomenis vidaus ataskaitoms ir mažiau informacijos apie Jus. Kaip ištrinti slapukus iš savo interneto naršyklės žiūrėkite toliau pateiktose Jūsų interneto naršyklės gairėse.

  • „Internet Explorer“ gairės pateiktos čia
  • „Mozilla“ gairės pateiktos čia
  • „Chrome“ gairės pateiktos čia
  • „Safari“ gairės pateiktos čia